Su „CityBee“ vyrai nemokamai važiuos ir tikrinsis sveikatą

Prie pasaulinės akcijos „Movember“ (liet. „Barzdoto lapkričio“), skirtos kovoti prieš prostatos vėžį, jungiasi automobilių ir dviračių dalijimosi bendrovė „CityBee“ bei kviečia visus vyrus nemokamai vykti pasitikrinti sveikatos. Ištisą lapkričio mėnesį vyrams Vilniuje ir Kaune siūloma su „CityBee“ automobiliais už dyką atvažiuoti į akcijoje dalyvaujančias klinikas, kur jiems bus nemokamai atliktas kraujo tyrimas.

„Lietuvoje kalbėti apie prostatos vėžį dar yra neįprasta, tačiau kasmet nuo šios ligos miršta daugiau nei 500 vyrų. Lapkričio mėnuo visame pasaulyje žinomas „Movember“ arba „Barzdoto lapkričio“ vardu, kuomet vyrai yra skatinami pasitikrinti dėl prostatos vėžio. Inicijuodami socialinę akciją, siekiame atkreipti jų dėmesį į savo sveikatą ir būti greitesniems už pavojingą ligą“, – teigia „CityBee“ direktorius Aurimas Drūtys.

Visą mėnesį vyrai su pasaulinės akcijos simboliu ūsais papuoštais „CityBee“ automobiliais galės nemokamai nuvykti iki Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Vilniuje (V. Grybo g. 32) ar bet kurios „Altamedica“ klinikos Kaune (Šiaurės prospektas 8C, Prancūzų g. 6, Šv. Gertrūdos g. 64, V. Lašo g. 1). Čia jiems nemokamai bus atliktas PSA (prostatos specifinio antigeno) tyrimas. Tyrimai bus atliekami visiems, vyresniems nei 25 m. vyrams, kurie atvyks su „CityBee“ automobiliu ir parodys specialų akcijos kodą. Dar daugiau – kiekvienas vyras galės nemokamai atvykti pasitikrinti su dviem bičiuliais ar artimaisiais. Jaunesni „CityBee“ vairuotojai bus skatinami pasitikrinti atvežti savo tėčius, senelius.

PSA tyrimas atliekamas iš kraujo mėginių ir yra viena patikimiausių priemonių pirminei prostatos vėžio diagnostikai. Šis tyrimas padeda aptikti ankstyvos stadijos prostatos vėžį maždaug 6 mėn. anksčiau negu naudojant kitus diagnostikos metodus.

„Prostatos vėžys yra viena dažniausių vyriškų ligų. Kasmet Lietuvoje nustatoma daugiau nei 2000 naujų šios onkologinės ligos atvejų, tačiau Lietuvoje ji vis dar apipinta įvairiausiais mitais, su kuriais galima kovoti šviečiant bei informuojant visuomenę. Bendradarbiaudami su „CityBee“ ir prisijungdami prie pasaulinės akcijos tikimės keisti pasenusias nuostatas bei siekiame, kad į savo sveikatą dėmesį atkreiptų ir kuo daugiau vyrų“, – sako gydytojas urologas N. Balčiūnas iš Medicinos diagnostikos ir gydymo centro.

„Movember“ akcija pirmą kartą buvo inicijuota 1999 metais, kuomet grupelė Australijos gyventojų nutarė, kad reikia labiau rūpintis vyrų sveikata. Šie aktyvistai sugalvojo akcijos idėją, kad lapkričio 1 d. nusiskutę ūsus vyrai visą mėnesį jų nebeskuta ir taip atkreipia dėmesį į pavojingiausią onkologinę vyrišką ligą – prostatos vėžį. Iš šios idėjos kilo ir akcijos pavadinimas „Movember“, kuris yra sudurtinis angliškas žodis, sudarytas iš moustache (liet. ūsai) ir November (liet. lapkritis). Prie pasaulinės „Movember“ akcijos „CityBee“ prisijungė antrus metus iš eilės.

Taip pat skaitykite:

AUTOMOBILIŲ NUOMA – VERSLAS, KURĮ PRADĖTI LENGVA – ĮSITVIRTINTI VOS ĮMANOMA

www.autocar.lt

 

Leave a Reply