www.vezejugidas.lt
Šeštadienį, rugsėjo 7 d., šalia Kėdainių esančiame Daukšių aerodrome nusileis sunkiojo transporto vairuotojų desantas.
Kėdainiuose rengiama šventė – šešioliktasis tolimųjų reisų krovininių automobilių ir tarpmiestinių autobusų vairuotojų konkursas. Jame pareiškė norą susigrumti per 20 komandų.
„Jau nebesuskaičiuoju, kelintą kartą dalyvausime šioje mūsų šventėje”, – sako bendrovės „Vičiūnai” transporto vadovas Petras Ganiprauskas.
– Pernai tapome čempionais, tad bėgti iš kovos lauko net nebandžius apginti titulą – būtų neįsivaizduojama gėda”.
Nuolatinė šių konkursų dalyvė „Vičiūnų” ekipa net keturis kartus yra laimėjusi varžytuvių komandinę įskaitą. Jos vairuotojai asmeninėje įskaitoje penkis kartus kopė ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio.
Šiemet „Vičiūnų” įmonė ginti pernai iškovotų titulų į Kėdainius deleguoja Arūną Paulavičių ir Tomą Garakovskį, vairuosiančius „Volvo FH 12″ vilkiką.
„Kaip rengiamės varžyboms?”, – klausia P.Ganiprauskas.
– Kelionėje, iš kurios sugrįšime prieš pat susitikimą Kėdainiuose. Geriausios treniruotės tokiems konkursams – sunkus, kasdieninis, daug atidos ir sumanumo reikalaujantis darbas šalies ir užsienio automagistralėse”.
Be senbuvių renginio gretas kasmet papildo naujokai, konkurse dalyvausiantys pirmą kartą. Šiemet renginyje debiutuosiančios prekybos tinklo IKI ekipos garbę gins „Volvo FM 12″ vairuojantys Romanas Ramaškevičius, Aleksandras Spuncevičius ir Saulius Iržikevičius.
„Nevadinčiau savo komandos debiutante, nors formaliai šiame renginyje dalyvausime tik pirmą kartą”, – sako prekybos tinklo IKI transporto skyriaus vadovas Kęstutis Maldžius.
– Mūsų vairuotojai žiemą ir vasarą, rudenį ir pavasarį, nepaisant lyja ar sninga, kasdien susuka šimtus kilometrų šalies keliais, kurie ne visuomet taip prižiūrimi kaip užsienio magistralės. O kasdieninis jų manevravimas ankštuose parduotuvių ir sandėlių kiemuose – argi ne geriausios treniruotės prieš tokį profesinio meistriškumo konkursą?”
K.Maldžius neslepia renginį atidžiai stebėjęs kelerius metus. Galutinį sprendimą nelikti nuošalyje paskatinusios pernai viduržiemį tarp įmonės vairuotojų surengtos ir labai palankiai jų įvertintos ekonomiškumo varžybos.
Jose taupumo rezervų ieškota vairuojant pilnai pakrautus „Volvo FM 12″ ir „Volvo FH 13″ serijų vilkikus su priekabomis ir puspriekabėmis.
Profesinio meistriškumo konkurso populiarumą liudija ir tai, jog kai kurios įmonės į renginį deleguoja ne po vieną, o daugiau komandų. Į Kėdainius bendrovė „Rivatra” atsiunčia dvi vilkikų vairuotojų komandas.
Tarp autobusų vairuotojų irgi po dvi komandas atstovaus žinomiausiems šalyje vežėjams – „Kautrai” ir „Vilniaus viešajam transportui”. Tarpmiestinių autobusų ir krovininių automobilių vairuotojai varžysis toje pačioje trasoje bei tose pačiose rungtyse.
Šios vairuotojų šventės Kėdainiuose dalyviai rinksis labai anksti. Nuo 7 val. ryto vyks dalyvių registracija ir medicininė patikra.
Dar po valandos prasidės kelių eismo taisyklių (KET) patikrinimo testas.
Būtent pagal KET egzamino rezultatus bus nustatyta starto tvarka. Tad žiūrovai, išvydę pirmuoju startiniu numeriu pažymėtą vilkiką ar autobusą, galės nespėliodami teigti, jog jį vairuoja geriausias KET žinovas.
„Šie profesiniai susibūrimai, rengiami asociacijos „Linava” ir VšĮ „Linavos mokymo centras”, seniai peržengė tik sportiniu azartu trykštančias varžybas, – teigia ilgametis jų vyriausiasis teisėjas Gintautas Šlėderis.
– Varžytuvių dalyviai pamėgo ir vis labiau vertina teorinių žinių patikrinimo testą, teikiantį apčiuopiamos naudos kasdieniniame nelengvame jų darbe.
Nors tolimųjų reisų vairuotojai gerai žino kelių eismo ir specifinių krovinių vežimo ar saugojimo taisykles, nuo klaidų niekas neapsaugotas. Todėl šie renginiai kartu ir puiki proga pagilinti žinias.”
Kėdainių aerouoste šį šeštadienį burgs ne vien galingi vilkikų ar autobusų varikliai. Į profesinę šventę atvykusių su šeimomis, o ir pačių jos dalyvių po pasirodymų lauks pramogos ir įvairūs konkursai.
Pirmosios tolimųjų reisų vairuotojų varžytuvės buvo surengtos 1997 m. Kačerginės „Nemuno žiede”.
„Didžiausia tolimųjų reisų vairuotojų metų švente tituluojamos varžybos, žaismingai vadinamos net profesiniais atlaidais, vyksta kasmet, išskyrus vienintelę pertrauką užpernai. Tai byloja apie jų reikalingumą”, – sako konkurso rengėjas VšĮ „Saugus ratas” atstovas Valdas Juozas Vilūnas.
Šaltinis: vta.lt