Kinija įspėja dėl pasaulio ekonomikos būklės

September 10, 2012 Naujienos

www.vezejugidas.lt

Kinija šeštadienį perspėjo dėl prastos pasaulio ekonomikos būklės ir ragino Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) valstybes, kurių vadovai susirinko Rusijos Vladivostoko mieste, apsisaugoti sudarant tvirtesnius regioninius ekonomikos ryšius.

Kinijos prezidentas Hu Jintao sakė, kad jo šalis padės gerinti 21 APEC valstybės narės bendradarbiavimą iš naujo subalansuodama savo ekonomiką, kad pagerintų pasaulio ekonomikos atsigavimo galimybes.

„Šiandien pasaulio ekonomika atsigauna lėtai ir yra dar daug destabilizuojančių faktorių bei nepastovumo. Tarptautinės finansų krizės poveikis dar toli gražu nesibaigė“, – sakė Hu Dzintao.

Hu Jintao teigė, kad pradėjus lėtėti Kinijos ekonomikos augimui šalis ėmė spręsti kilusias problemas, tokias kaip naujų darbo vietų kūrimas. Nepaisant augimo sulėtėjimo, Kinijos ekonomika tebėra pirmaujanti Azijoje. Gali būti, kad dėl to Rusija nusprendė plėtodama savo ekonomiką atsigręžti į Rytus.

Šaltinis: lrt.lt