Į Europos sostines autobusais keliavo 7 kartus daugiau jaunuolių

Jaunimo vasaros kelionių įpročiai keičiasi – šią vasarą didžiuosius Europos miestus autobusais aplankė septynis kartus daugiau jaunuolių nei pernai. Žymiai augo ir bendras keliaujančiųjų autobusais srautas. Didžiausios tarptautinių pervežimų bendrovės Baltijos šalyse „Lux Express“ duomenimis, šią vasarą pervežta virš 32 000 keleivių Lietuvoje – beveik dvigubai (47.5 proc.) daugiau nei tuo pat metu pernai. Lietuvos gyventojai dažniausiai autobusais keliauja į Rygą, Varšuvą ir Berlyną, populiarumo nepraranda ir kitų šalių sostinės – Talinas ir Praha.
2016 m. vasara autobusus atostogoms rinkosi daugiau nei 5000 Lietuvos jaunuolių, kuomet 2015 m. vasarą jų keliavo apie 700.
„Šiais metais pastebėjome ypač didelius jaunų žmonių srautus. Jaunimas vis dažniau vasaros atostogas leidžia užsienyje, keliauja grupėmis ir drąsiai renkasi Europos sostinėse vykstančius festivalius ir koncertus. Jauno amžiaus keleiviai dažnai skiria mažesnius biudžetus savo kelionėms, todėl jie išnaudoja dinamišką kainų politiką, renkasi naktinius maršrutus ir taip sutaupo nakvynei“, – teigia „Lux Express“ grupės direktorius Hannes Saarpuu.
Didėjantys keleivių srautai pastebimi ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Kauno. Palyginus pernai metų vasaros laikotarpį, šiais metais per laikinąją sostinę keliavo du kartus daugiau keleivių.
Per vasarą daugiau nei 600 tūkst. keleivių
Keliautojų autobusais skaičiai nuolat auga – 2016 m. vasarą „Lux Express“ pervežė beveik 615 000 keleivių. Tai 18 procentų daugiau nei tuo pat laikotarpiu 2015 m. (apie 520 000 keleivių).
„Kasmet pastebime vis spartesnį keleivių skaičiaus augimą – vien Lietuvoje šią vasarą sulaukėme beveik dvigubai daugiau keliautojų, t.y. mūsų autobusais šiltuoju sezonu keliavo 10 tūkst. daugiau žmonių nei pernai. Keliones autobusais renkasi ne tik jaunimas, bet ir šeimos, vyresnio amžiaus keleiviai. Tokį pasirinkimą lemia daugelis faktorių – mažesnės kainos, papildomų paslaugų galimybės autobusų viduje, saugumas ir tvarkaraščio lankstumas“, – sako H. Saarpuu.
„Lux Express“ iš Lietuvos vykdo keliones į Rygą, Varšuvą, Prahą, Taliną, Sankt Peterburgą, Maskvą, Berlyną, Poznanę, Budapeštą, Suvalkus, Vieną, Bratislavą, Krokuvą ir Brno.

Leave a Reply