Ar dronai bus logistikos ateitis?

Parengė Miglė Graužinytė

Bepiločiai orlaiviai arba dronai, naudojami ne vien kaip ginklai, gali greitu metu logistams tapti pagalbininkais sandėlyje. Šių miniatiūrinių nepilotuojamų orlaivių technologijos tobulėja kiekvieną dieną. Taip pat jų įsigijimo kaina pasiekė visų laikų žemiausią ribą, todėl dauguma sandėliavimo pramonės įmonių viliasi paversti dronus nauju sandėlių tvarkymo ir prekių pristatymo logistikos veidu.  Ir nors tai nebėra bergždžia fantazija, reikės dar kelių metų, kad ši idėja galėtų tapti realybe.

„Amazon“ kompanija neseniai pranešė, kad atlieka aktyvius siuntinių išvežiojimo bandymus. Siekiama per 30 minučių dronais pristatyti vartotojams jų užsakytas prekes. Kad ir kaip stulbinamai skambėtų, bet kompanija tikisi šį tikslą pasiekti per keturis metus. Ir dėl patentų, oro transporto reglamentų ir pristatymo tikslumo dar kyla problemų. Jei pasieks savo tikslą, „Amazon“ monopolizuos siuntų pristatymą oru, tad FedEx, UPS, US Mail ar kiti konkurentai bus priversti prisitaikyti arba bankrutuoti.

 

Dronai sandėlio inventorizavimui

Prekių pristatymas – ne vienintelė galima nepilotuojamų orlaivių paskirtis sandėliavimo pramonėje. Daug realiau skamba dronus naudoti siekiant palengvinti sandėlio inventorizavimą. Vienas dronas gali greitai nuskenuoti po visą produktų lentyną iš karto, nepraleisdamas nė vieno gaminio. Todėl tampa beprasmiška nusiųsti žmogų su rankiniu skeneriu nuolatos vargti, kad pasiektų viršutines lentynas ir nuskanuotų visą sandėlio turinį. Ar iš tiesų būtina pastelkti 45 kg rankinį krautuvą, kad pasiektume nuskenuoti gaminius ant viršutinės lentynos? Dronai gali atlikti tą patį darbą žymiai greičiau.

Dronas 2

Dabartiniai bepiločiai orlaiviai visiškai remiasi GPS navigacija orientavimuisi ir manevravimui. Bet sandėlio aplinkoje dronai neturės tokios pačios judėjimo laisvės. Aštrūs kampai, žemos lubos ir apkrautos lentynos apsunkins nepilotuojamų orlaivių mobilumą. Su šia problema nesusidurs naujieji dronai, nes jie bus aprūpinti vidinėmis absoliučios navigacijos sistemomis. Dronai remsis įmontuotomis jutiklinėmis ir vaizdo apdorojimo sistemomis, kad nustatytų objektų padėtį tarp aplink juos esančių objektų. Jie taip pat atpažins brūkšninius kodus ir sugebės grakščiai manevruoti ankštose erdvėse. Taip pat dronų naudojimas inventorizacijai stipriai sumažins darbo jėgos sąnaudas ir padidins bendrą efektyvumą. Sandėliams reikės samdyti dronų specialistus, o ne didinti darbo jėgos skaičių. Ir kai ši technologija bus pasiekiama, visa sandėliavimo sistema pasikeis per naktį.

Leave a Reply