Idėja

Būdama dvZydre_Darguzyteidešimt šešerių, po intensyvių penkerių metų transporto žiniasklaidos sektoriuje (2008 – 2009 m. – analitinio žurnalo „Transportas“ žurnalistė; 2010 – 2012 m. – portalo cargonews.lt vyriausioji redaktorė) nusprendžiau, kad mano, kaip patyrusios žurnalistės, samdomo darbo era baigėsi.

Darbe susidūrusi su man nepriimtina „vertybine-filosofine orientacija“, nedvejodama ant balto popieriaus lapo parašiau vieną sakinį „Prašau atleisti mane iš pareigų…“ Užtikrintai išėjau tikėdama tuo, kad Lietuvoje gali ir turi būti erdvė, kurioje galimos įvairios nuomonės – kad už pinigus nebūtų įmanoma „pirkti“ žmonių, vertybių ir žiniasklaidos kanalų.

Žinojau, kad tokią erdvę turėsiu sukurti pati. Buvo aišku, ką reikia padaryti, ir ko pasiilgusi transporto ir logistikos rinka, iškankinta ilgamečių kovų Lietuvos nacionalinėje vežėjų automobiliais asociacijoje „Linava“ – žodžio, kurio nereikėtų „detoksikuoti“. Anuomet, lygiai taip pat kaip ir dabar, reikėjo viešosios erdvės, kurioje žmonės ir jų idėjos nebūtų skirstomos į „juodas“ ir „baltas“.

2012-ųjų vasario antrąją, mano gimtadienio dieną, startavo transporto ir logistikos tinklalapis vezejugidas.lt. Tuomet aš supratau ir patyriau, kokia nemėgstama dėl to, ką darau, galiu būti aš pati ir mano įkurtas interneto portalas. Daugybė prieš mane nukreiptų „juodų“ žodinių ir rašytinių kampanijų viešojoje erdvėje, gausybė raštų, adresuotų man ir įspėjančių dėl galimų teisminių ginčų, galybė įspėjančių skambučių. Neslėpsiu, 2012 – 2013 m. patyriau milžinišką psichologinį spaudimą. Žinojau viena, kad sustoti negaliu, tylėti taip pat. Intensyviai rašiau, analizavau, domėjausi tuo, kas vyksta „Linavoje“. Per ketverius metus specializuotame transporto ir logistikos naujienų portale paskelbėme 6252 tekstus.

Šiandien, kopdami į penktųjų veiklos metų viršukalnę, matome poreikį KEISTIS. Išmokę daugybę skaudžių pamokų, įgiję stiprų transporto ir logistikos rinkos pulso pajautimą, pristatome Jums naująją vezejugidas.lt koncepciją, subrandintą mūsų ir Jūsų, brangūs skaitytojai, įkvėpėjai ir moraliniai palaikytojai, bendro laiko kartu. Vezejugidas.lt nuo 2015-ųjų lapkričio 23 d. tampa pirmąja Lietuvoje transporto naujienų agentūra (TNA).
Sieksime būti transporto žinių centru, kuris kasdien generuos keliasdešimt naujienų iš transporto sektoriaus. Iki šiol daugiausiai dėmesio skyrę sunkiasvoriam transportui ir logistikai, nuo šiol gerokai daugiau rašysime apie komercinį transportą, inovatyvius automobilius ir jų technologijas, informuosime apie transporto sektoriaus renginius – seminarus bei mokymus. Atnaujinę tinklalapio dizainą, džiaugiamės atsiradusia galimybe skaitytojams interaktyviai kurti tinklalapio turinį.

Kviečiame visus turinio transporto tematika kūrėjus – transporto priemonių gamintojus ir jų atstovus, logistikos ir transporto įmones, logistikos centrų ir sandėlių operatorius, žurnalistus – teikti savo naujienas bei informaciją apie organzuojamus seminarus ir mokymus adresu redakcija@vezejugidas.lt.

Dėkoju visiems, kurie buvote mūsų augimo procese nuo 2012-ųjų iki dabar. Ačiū, kad skaitote, diskutuojate, kritikuojate.

Ypač didelį dėkingumą už moralinį skatinimą veikti startiniame etape komandos vardu noriu išreikšti „Volvo Trucks Lietuva“ komunikacijos ir rinkodaros vadovui Laurynui Bričkui; ekspedicinės kompanijos „Abipa Logistics“ komandai – Astai Daržininkaitei, Tomui Brasiūnui, Algirdui Berdešiui; „Axis Transport“ akcininkui Tomui Degučiui; kompanijos „Transekspedicija“ generaliniam direktoriui Vidmantui Pelėdai; bendrovės „Krautoma“ vadovui Sigitui Žiliui, krovinių ir transporto biržos „Trans.eu Baltic“ komandai ir vadovui Daniel Gvozdovič; „Vedautos autotransportas“ generaliniam direktoriui Erlandui Mikėnui; teisininkams Mantui Valatkai ir Monikai Valatkienei iš įmonės VERSUM; įmonės „Ekosig“ savininkui Sigitui Česnavičiui; ekspedicijos kompanijos „Vilktukas” vadovui Rimantui Raščiui, logistikos sprendimus teikiančiai įmonei „Baltic Gate Group”, advokato Mindaugo Šimkūno ir partnerių kontorai VERUM – M. Šimkūnui ir Albertai Butai; Europos transporto ir krovinių biržai TimoCom bei jos marketingo vadovui Denis Pašala; muitinės tarpininkams „Durga“.

ESU TIKRA, KAD JŪS, MIELIEJI, ESATE TIE, KURIE MANE IR KOMANDĄ PALAIKĖTE LABIAUSIAI – REIKŠMINGAI SAVO BUVIMU PRISIDĖJOTE PRIE TO, KAD ŠIANDIEN LIETUVOS RINKOJE GYVUOJA NEPRIKLAUSOMAS TRANSPORTO IR LOGISTIKOS PORTALAS VEZEJUGIDAS.LT, PRADEDANTIS NAUJĄ TRANSPORTO NAUJIENŲ AGENTŪROS LAIKOTARPĮ.

Vezejugidas.lt projektai:

2012 – 2013 m. – „Išmokyk ekspeditorių pats“ (projektas vykdytas kartu su ekspedicijos bendrove „Abipa Logistics“. Jame dalyvavo 15 atrinktų transporto ir logistikos studijas pasirinkusių studentų iš Lietuvos aukštojo mokslo institucijų ir ekspedicinės bendrovės „Apiba Logistics“ vadovai ir darbuotojai. Tikslas – betarpiškai bendraujant formalioje ir neformalioje aplinkoje per metus iš pretendentų vadovaujantis specialia, pačių sukurta metodika atrinkti stipriai motyvuotus darbuotojus. Rezultatas – du darbuotojai, iki šiol dirbantys tarptautinėje įmonėje).

2012 – 2015 m. – kasmetiniai Vezejugidas.lt boulingo turnyrai (transporto ir logistikos rinkos darbuotojų glaudesnei socializacijai ir laisvalaikiui skirtas projektas, kurio esmė – bendraujant neformalioje aplinkoje stiprinti komandinius tarpasmeninius santykius ir užmegzti naujų ryšių su kolegomis bei išrinkti stipriausią metų įmonę boulingo aikštelėje. Kasmet renginyje dalyvauja per 10 įmonių.

2012 – 2014 m. – Vezejugidas.lt gerumo akcija (projektas įgyvendintas kartu su „Krautoma“, „Axis Transport“, „Abipa Logistics“. Panevėžio A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų vaikams nugabenta per 8000 daiktų, kitoms Lietuvos globos įstaigoms bei skurdžiai gyvenančioms šeimoms padovanota per 6000 daiktų, Utenos rajone, Juknėnų kaime, vaikams įrengtas intelektualių žaidimų kambarys.

Veikime kartu!

Kūrybiškai nusiteikusi
Transporto naujienų agentūros (TNA) įkūrėja
Žydrė Dargužytė