Ultimate magazine theme for WordPress.

Vykstantiems į Minską – naujas traukinys, trumpesnė kelionė ir patogesnė bagažo patikra

269

www.vezejugidas.lt

AB „Lietuvos geležinkeliai“ pradeda eksploatuoti naują traukinį, kuris nuo šių metų gegužės 26 d. du kartus per dieną kursuos maršrutu Vilnius-Minskas-Vilnius. Naujas šiuolaikinis modernus dyzelinis traukinys pagamintas Lenkijos įmonėje „PESA Bydgoszcz“.

Kartu keičiama į Baltarusijos sostinę vykstančių keleivių ir bagažo patikros tvarka – ji bus atliekama Vilniaus geležinkelio stotyje įrengtame terminale. Pasikeitus patikros tvarkai kelionė traukiniu tarp Lietuvos ir Baltarusijos sostinių sutrumpės pusvalandžiu, iki pustrečios valandos.

Naujoji tvarka bus patogesnė keleiviams: iki šiol keleiviai ir jų bagažas buvo tikrinami Kenos geležinkelio sotyje, dėl ko traukinys buvo užlaikomas maždaug pusvalandžiui, o neretai ir ilgiau.

Naujoji tvarka taip pat leis efektyviau kovoti su draudžiamų ir ribojamų prekių įvežimu, kontrabanda. Vilniuje bus tikrinamas visas keleivių gabenamas bagažas.

Traukiniais keliaujančių keleivių srautas iš Minsko į Vilnių ir atgal pastaraisiais metais ypač išaugo: 2012 metais tarp dviejų sostinių keliavo 269 tūkst., arba net 65,6 proc. daugiau keleivių nei 2011 m. Jau šių metų pirmąjį ketvirtį tarp Vilniaus ir Minsko keliavo 76 tūkst. keleivių, arba 30 proc. daugiau nei per pirmus tris 2012 m. mėnesius.

Įsigaliojus naujam 2013–2014 m. traukinių eismo grafikui AB „Lietuvos geležinkeliai“ traukinys nr. 38/37 iš Vilniaus į Minską nuo gegužės 26 d. išvyks kiekvieną dieną 6 val. 55 min. (greitasis) ir 14 val. 58 min. Iš Minsko į Vilnių tas pats traukinys išvyks 10 val. 18 min. ir 18 val. 50 min.(greitasis).

Įsigaliojus naujam 2013–2014 m. traukinių eismo grafikui Baltarusijos geležinkelių kompanijos traukinys nr. 15/16 iš Minsko į Vilnių nuo gegužės 26 d. išvyks kiekvieną dieną 7 val. 40 min. ir 8 val. 45 min. Iš Vilniaus į Minską tas pats traukinys išvyks 18 val. 14 min. ir 20 val. 54 min.

Įlaipinimas į traukinį prasideda prieš 2 val. ir baigiasi likus 10 min. iki traukinio išvykimo. Bilietų pardavimas baigiamas likus 30 min. iki traukinio išvykimo.

 

1 Comment
  1. _____________ says

    stai kokie ispudziai baltaruso apsilankiusio 2013 05 36 Vilniuje ir isbandziu nauja pasu patikros sistema: …… большое спасибо литовским чиновникам которые придумали паспортный контроль на вокзале , по ощущениям отношение было к неграм преступникам , очень обидно …..

Leave A Reply

Your email address will not be published.