Verslo misijos į Kiniją metu pasirašyta 11 sutarčių tarp Lietuvos ir Kinijos įmonių bei organizacijų

Kinija turi daug potencialo ir galimybių, kurių mes dar neišnaudojame, todėl Lietuvos valstybinės institucijos ir verslo atstovai pastaruoju metu stiprina veiklą su šia šalimi. Šiandien, lapkričio 23 d., Pekine vykstančio Lietuvos–Kinijos verslo forumo metu pasirašyta 11 svarbių sutarčių, kurios atvers kelius Kinijos investicijoms Lietuvoje ir sustiprins Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą ne tik verslo, bet ir akademiniame lygmenyje.

„Kinai labai palankiai žiūri į prekes ir paslaugas iš Europos, o Lietuvoje gaminami produktai ar teikiamos paslaugos tikrai pasižymi kokybe. Todėl tereikia surasti savo nišą ir būti pasirengusiems patenkinti gerokai didesnius kiekių poreikius,“ – sako Osvaldas Čiukšys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), organizuojančios šią verslo misiją, generalinis direktorius.

O.Čiukšys taip pat pabrėžė, kad Lietuvai labai svarbios Kinijos investicijos į Lietuvos energetikos sektorių. Šiandien vykstančio Lietuvos-Kinijos verslo forumo metu pasirašyta reikšminga bendradarbiavimo sutartis energetikos srityje: UAB „Energetikos investicijos“ bendradarbiaus su Pekino energetikos investicijų įmone Beijing Energy Investment Holding Co., Ltd., kurios įstatinis kapitalas yra 20 milijardų Kinijos juanių, statant naują kogeneracinę elektrinę Lietuvoje.

Kinijos įmonė „China Merchants Group“ pasirašė susitarimą su AB „Lietuvos geležinkeliai“, taip pat supratimo memorandumus su Klaipėdos jūrų uosto direkcijos ir Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos atstovais. Tarp LPK ir Kinijos Tarptautinių prekybos rūmų bei Kinijos federacijos pramonės ekonomikai pasirašyti susitarimai, aktualūs privačiam sektoriui.

Lietuvos universitetai – Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas – parašais taip pat patvirtino bendradarbiavimą su Kinijos tarptautine tinklų ir telekomunikacijų įrangos bei paslaugų kompanija „Huawei“. Šių bendradarbiavimo sutarčių pagrindu minėtų universitetų talentingi studentai, studijuojantys telekomunikacijų ir technologijų mokslus, galės stažuotis korporacijos „Huawei“ Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) bei inovacijų centruose Kinijoje.

Lietuvos-Kinijos verslo forume Pekine dalyvauja apie 250 dalyvių, tarp kurių Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ūkio ministras Evaldas Gustas, žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius ir kiti Lietuvos bei Kinijos verslo bei valdžios atstovai.

Šiandien taip pat vyks verslo-verslui (B2B) susitikimai pagal verslo misijos dalyvių pageidavimus bei vizitas į „Huawei“ tyrimų ir plėtros centrą.

Verslo misija į Kiniją truks iki lapkričio 26 d. , jos dalyviai šią savaitę taip pat lankysis Sudžou ir Šanchajaus miestuose, kur susitiks su valstybės ir vietos valdžios institucijų pareigūnais, prekybos namų atstovais bei verslo įmonėmis.

Leave a Reply