Ultimate magazine theme for WordPress.

Vairuotojams Rusijoje leis gerti

66

Aurimas Špokas

„Sausas įstatymas“ Rusijos keliuose gali būti atšauktas. Rusijos parlamentarai pradėjo rengti įstatymo projektą, kuris leis minimalią alkoholio normą kraujyje.

Rusijos  ministro pirmininko pavaduotojas Igoris Šuvalovas, kuris vadovauja Kelių eismo saugos komitetui, pareiškė, kad sprendimai, grąžinant leistinas alkoholio normas, turi būti priimami atsižvelgiant į Europos patirtį.

2007 m. Rusija įvedė įstatymą pagal kurį vairuotojas buvo blaivus, jei alkoholio kiekis kraujyje neviršijo 0,3 g ir 0,15 mg, pučiant iš burnos į alkotesterį. Tačiau tuomet prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasakė, kad tauta  dar nėra pasiruošusi, jog būtų galima leisti net ir išgėrus šiek tiek alkoholio, sėsti prie  vairo.

Todėl vėliau, prezidento įsakymu, įstatymas dėl promilių buvo atmestas. Rusijos narkologas Jevgenijus Briunas, palaikomas prezidento, pareiškė, kad Rusijos žmonės nemoka gerti ir kad pirmiausia  juos iš naujo reikia mokyti atsakingumo, o tik po to galima įvesti lengvatų.

Draudimas važninėti išgėrus taipogi  sumažina korupcijos lygį keliuose. Dažniausiai, sustabdžius išgėrusį vairuotoją, viskas baigiasi tuo, kad policininkas gauną kyšį.

Po „sausojo įstatymo“ piėmimo spaudoje pradėjo mirgėti straipsniai, kad žmonėms buvo atimamos teisės dėl to, kad jie išgėrė giros ar kefyro. Sveikatos apsaugos specialistė Tatjana Jakobleva pareiškė, kad norint jog alkotesteris ką nors rodytų, reikia išgerti 3 litrus giros ar kefyro.

Krasnojarsko autoinspektoriai netgi savo kailiu patikrino, kokius gėrimus galima vartoti. Tyrimo eigoje buvo bandoma išsiaiškinti, ar kefyras, gira, nealkoholinis alus bei energetiniai gėrimai gali turėti įtakos alkotesterio parodymams.

Eksperimentas vyko dviem etapais. Alkoholio kiekis buvo matuojamas iš karto išgėrus tiriamų gėrimų ir po kelių minučių išgėrus kefyro, koka-kolos, energetinių gėrimų ar suvalgius saldainį su likeriu. Alkotesteris po šių bandymų nieko nerodė.

O išgėrus giros alkotesteris rodė 0,46 promilės, tačiau po 10 minučių rezultatas jau buvo niekinis. Išgėrus nealkoholinio alaus, rezultatas pirmame etape buvo 0,01 promilės, o po 6 minučių jau buvo 0.

Įsigaliojus „sausajam įstatymui“, internete pradėjo daugėti  istorijų apie tai, kaip teismai neigė vairuotojų teises po to, kai jie gavo baudą už tai, kad buvo gėrę kefyro.

Vienas iš narių Dūmos komitete patikino, ką vairuotojai gali gerti ir valgyti. Pagal regioninės policijos departamento spaudos tarnybos duomenis, jogurtas, šokoladinis likeris, koka-kola davė teigiamų girmumą rodančių rezultatų. Vis dėlto po dešimt minučių šie rodmenys buvo nieko verti.

Rusijos pareigūnai pataria vairuotojams nė nebandyti apgauti policijos pareigūnų, kad jie gėrė girą ar kefyrą.
Kol kas kelių policija  nekomentuoja iniciatyvos dėl „sausojo įstatymo“ atšaukimo keliuose. Ne paslaptis, kad visuomet rasis šalininkų, manančių, jog minimali alkoholio norma kraujyje būtų leistina.

Leave A Reply

Your email address will not be published.