Ultimate magazine theme for WordPress.

Sulaikyti trys suklastotus dokumentus turėję Lietuvos ir Rusijos piliečiai

141

VSAT pareigūnai pasienyje su Baltarusija ir Lenkija sulakė tris, įtariama, suklastotus dokumentus turėjusius Rusijos ir Lietuvos piliečius. Vilniaus rajono gyventojas ir Rusijos pilietis pateikė, įtariama, suklastotus atitinkamai latvišką ir lietuvišką vairuotojų pažymėjimus, o Kauno rajono gyventojas turėjo, įtariama, suklastotus lietuviškus tapatybės kortelę ir vairuotojo pažymėjimą.

Penktadienį Šumsko kontrolės punkte budėję VSAT Vilniaus rinktinės Kenos užkardos pasieniečiai patikrino į Baltarusiją automobiliu „Volkswagen Passat“ vykusio 65-erių Vilniaus rajono gyventojo dokumentus. VSAT pareigūnai nustatė, kad vyro pateiktas latviško pavyzdžio vairuotojo pažymėjimas, įtariama, yra klastotė. Jame buvo įrašyti tikrieji vyro duomenys.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu Vilniaus rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. Po apklausos Vilniaus rajono gyventojas paleistas. Automobilis perduotas policijos pareigūnams.

Tą pačią dieną Vilniaus rinktinės pasieniečiai dėl suklastoto dokumento pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą. Lavoriškių punkte VSAT pareigūnai sulaikė 28-erių Rusijos pilietį, kuris automobiliu „Opel Vectra“ norėjo išvykti į Baltarusiją. Lavoriškių pasieniečiai nustatė, kad jis dokumentų kontrolės metu pateikė, įtariama, suklastotą lietuvišką vairuotojo pažymėjimą. Dokumente irgi buvo įrašyti tikrieji ruso anketiniai duomenys. Beje, šis užsienietis turi leidimą gyventi Lietuvoje, tačiau išvis neturi teisės vairuoti transporto priemonės.

Rusą pasieniečiai buvo dviem paroms uždarę į areštinę. Vėliau jis buvo paleistas, užsieniečiui skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti. „Opel Vectra“ perduota policijos pareigūnams.

Suklastotų dokumentų turėjo ir Kauno rajono gyventojas, kuris pasienyje su Lenkija įkliuvo Kalvarijos užkardos pasieniečiams. Sekmadienį šie Lazdijų rajono Akmenių kaimo ribose vykdė nelegalios migracijos prevenciją bei kontrolę. Kelyje Suvalkai – Lazdijai pasieniečiai sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį mikroautobusą „Volkswagen Caravelle“.

Juo iš Vokietijos kaip keleivis vyko 20-metis, gyvenantis Kauno rajone. Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad jo pateikti lietuviški tapatybės kortelė ir vairuotojo pažymėjimas, kuriuose buvo nurodyti tikrieji duomenys, įtariama, yra klastotės.

Lazdijų rinktinėje dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas, o Kauno rajono gyventojas uždarytas į areštinę.

Šaltinis: pasienis.lt

Leave A Reply

Your email address will not be published.