Ultimate magazine theme for WordPress.

Su vairavimo mokytojais diskutuota apie galimybes pasipriešinti korupcijai

343

Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos (VKTI) specialistai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir policijos pareigūnais organizavo diskusijas su Panevėžio ir Utenos apskričių vairavimo mokyklų vadovais, vairavimo mokytojais ir VĮ „Regitra“ atstovais apie korupcijos mažinimą Lietuvoje. Tokie susitikimai vyko pirmą kartą.

„Visame pasaulyje kova su korupcija tapo prioritetu. Kyšininkavimą lėmusių socialinių, teisinių ir institucinių priežasčių aptarimas bei diskusijos apie galimybes pasipriešinti korupcijai padeda didinti visuomenės pilietiškumą. Manau, kad tokie susitikimai naudingi tiek vairavimo mokyklų atstovams, tiek esamiems ir būsimiems vairuotojams“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Nacionalinėje kovos su korupcija programoje nurodyta vykdyti antikorupcinį švietimą tikslinėse visuomenės grupėse, rizikingose viešojo ir privataus sektorių srityse, stiprinti valstybės tarnautojų žinias profesinės etikos ir korupcijos prevencijos srityse.

Per 2015 m. 11 mėn. užregistruotas 771 atvejis (2014 m. tuo pačiu laikotarpiu – 837), kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus.

Pastebėta tendencija, kad pareigūnams siūlo kyšį vis daugiau neblaivių transporto priemonių vairuotojų, kurie siekia išvengti atsakomybės dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų. Tokie atvejai sudaro net 84,8 proc., todėl manoma, kad vairavimo mokyklos, rengiančios transporto priemonių vairuotojus, yra viena privataus sektoriaus sričių, kur reikia kryptingo ir nuoseklaus antikorupcinio švietimo.

VKTI, kaip vairavimo mokyklų veiklą kontroliuojanti įstaiga, siekdama mažinti kyšininkavimą keliuose ir pareigūnų papirkinėjimą, š. m. gegužę planuoja pasirašyti dvišalę sutartį su STT. Šioje sutartyje bus numatyta organizuoti antikorupcinio švietimo paskaitas vairavimo mokyklų vadovams, mokytojams ir instruktoriams, taip pat parengti informaciją, kuri būtų naudojama būsimiems vairuotojams dėstant ir apie atsakomybę už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Leave A Reply

Your email address will not be published.