ŠIĄ SAVAITĘ EUROPOS ŠALYSE, TARP JŲ IR LIETUVOJE, VYKDOMI VAIRUOTOJŲ BLAIVUMO PATIKRINIMAI

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę, gruodžio 7-13 dienomis, Europos šalių kelių policijos pareigūnai vykdo transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus.

Šioje policinėje prevencinėje priemonėje, kurią inicijavo Europos kelių policijos tinklas TISPOL, dalyvauja daugiau nei 20 Europos šalių, tarp jų ir Lietuva. Prevencinės priemonės tikslas – mažinti eismo įvykių, kuriuos padaro neblaivūs ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, skaičių, taip pat – tokių eismo įvykių skaudžius padarinius.

Šių metų birželį, 1-7 dienomis, analogiška prevencinė priemonė vykdyta 28 Europos šalyse. Policijos pareigūnai, patikrinę 1 124 163 vairuotojų blaivumą, išaiškino 17 006 neblaivius vairuotojus ir 2 764 vairuotojus, kurie buvo apsvaigę nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Mūsų šalyje šios priemonės metu buvo patikrintas 12 154 vairuotojų blaivumas. Išaiškinti ne tik 259 neblaivūs vairuotojai, bet ir 3 vairuotojai, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, taip pat 6 nusikalstamos veikos.

2014 metais dviejų prevencinių priemonių, vykusių birželio 2-8 ir gruodžio 8-14 dienomis, metu 30-yje Europos šalių buvo nustatyti 33 017 neblaivių ir 5 882 apsvaigusių nuo narkotinių medžiagų vairuotojų. Iš viso patikrintas daugiau kaip dviejų milijonų dviejų šimtų tūkstančių (2 263 126) vairuotojų blaivumas.

Šiais metais mūsų šalyje jau išaiškinti 10 906 neblaivūs vairuotojai, 9 439 neblaivūs dviračių vairuotojai ir 219 tokių vadeliotojų.

Iš anksto atkreipiamas visuomenės, ypač vairuotojų dėmesys į tai, kad policijos pareigūnai, vykdydami šią prevencinę priemonę (gruodžio 7-13 d.), bet kuriame šalies mieste, gyvenvietėje ar valstybinės reikšmės keliuose, gali stabdyti tiek visas važiuojančias transporto priemones, tiek ir pavienes ir tikrinti vairuotojų blaivumą. Dėl to policija atsiprašo už galimus trumpalaikius nepatogumus, tačiau saugią aplinką turime kurti visi kartu.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija

Leave a Reply