SEMINARO „Saugumas transporto sektoriuje” apžvalga

Laurynas Sidabra

Lapkričio 25 d. ISM vadybos ir ekonomikos universitete vyko seminaras apie saugumą transporto sektoriuje.  „Vežėjų gidas“ komandai teko ten sudalyvauti. Dalinamės įspūdžiais ir informacija. 

Seminarą pradėjo Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos vyriausiasis tyrėjas Jevgenijus Bilis. Jis pristatė tyčinio bankroto atvejus, pateikė jų pavyzdžių. Dalyviai sužinojo, kurie netikrų įmonių adresai dažniausiai naudojami apgauti klientams.

Bendrovės „If“ verslo klientų draudimo ekspertas Mindaugas Dirsė pateikė temą apie vagysčių statistiką bei jų prevencijos būdus.  Jo kalboje bei prezentacijoje buvo pateikta skaudi statistika apie vagystes, jų dažnumą, pobūdį bei padarinius.

Daugiausia klausimų teko Lietuvos Respublikos muitinės departamento vyriausiajai  inspektorei-juriskonsultei Žaklinai Dabrinskienei ir pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkui Šarūnui Ramanauskui. Gvildendami savo temą apie Muitinės teisėsaugos funkciją bei administracinės atsakomybės niuansus, jie noriai įsitraukė į diskusijas, atsakydami į auditorijai iškilusius klausimus. Specialistai suteikė realių pavyzdžių, kuriais atvejais dėl nežinojimo įmonės arba asmuo gali nukentėti ir būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Trans.eu sistemos Baltijos rinkos pardavimų vadovas Viktoras Adamaitis kalbėjo apie apdairių partnerių atranką ir sukčiavimo pavyzdžius, supažindino dalyvius su Trans.eu platforma, būsimų arba esamų partnerių patikros būdais. Jis išsamiai papasakojo apie būdus, kaip patikrinti, ar būsimas partneris tikrai yra patikimas. Pristatė, kaip pati įmonė Trans.eu dirba, jog sumažintų apgavysčių bei apsimetėlių kiekį platformoje.

Sigitas Žilius supažindino su ypač šiuo metu aktualia tema vežėjams – pabėgėliais, krovinio apsauga. Logistas pristatė puikiai veikiančią apsaugą nuo krovinių vagysčių, išdėstė minčių, kaip kovoti su pabėgėliais, taip pat paaiškino, kaip išvengti nesusipratimų pasienio ruože.

S. Žilius
Trans.eu rengtas seminaras paliko tik gerus įspūdžius. Vadovai bei ekspeditoriai turėjo galimybę papildyti savo žinias apie saugumą transporto sektoriuje.

Leave a Reply