Ultimate magazine theme for WordPress.

Redakcijos žodis. Eismas Maltoje stebina

63

Žydrė Dargužytė 

Visai neseniai turėjau galimybę susipažinti su transporto sistema Maltos respublikoje, įsikūrusioje Viduržemio jūroje esančioje salų grupėje. Iš tiesų, buvau gerokai nustebinta: šalyje, apsuptoje vandens ir turinčioje apie 400 tūkst. gyventojų, viskas preciziškai sustyguota, nepaisant kai kurių keistumų, pastebimų žvitria lietuvio akimi. Bet apie tai kiek vėliau… 

Šalyje yra kone 2000 sausumos kelių, eismas, kaip žinia, vyksta kairiąja puse. Dauguma kelių asfaltuoti, gerai sutvarkyta viešojo transporto sistema.

Saloje važinėja itin seni autobusai, mat jie laikomi tautos relikvija. Vienkartinis autobuso bilietas, galiojantis dvi valandas, kainuoja 2,20 EUR, o visos dienos –  2,60 EUR.

Vairuotojai Maltoje laksto kaip pamišę, tad silpnesnių rankų raumenų žmonėms, negavusiems kur atsisėsti, kyla pavojus nuvirsti posūkyje. Vairuotojams nesvarbu, kad autobusas pilnas senyvo amžiaus turistų, jie lekia kaip akis išdegę, staigiai stabdo, sukeldami sąmyšį autobuse.

Automobilį galima išsinuomoti sulaukus 23 metų. Už dvi dienas teko sumokėti visai ne daug – 35 EUR, dar 20 EUR kainavo degalai, kurių užteko apžiūrėti gražiausias šalies vietas, tarp jų – ir du uostus – Marsašloko (maltietiškai – Marsaxlokk) bei Valetos.

Rekomenduoju aplankyti šią salą, taip pat nepatingėti nusikelti ir į Maltai priklausančias Gozo ir Comino salas.

Gražių atostogų rudenį, jei jas turėsite!

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.