Ultimate magazine theme for WordPress.

Redakcijos žodis. Ar anonimų „purvo“ upės komentaruose turi būti užtvenktos?

6

Laba diena,  gerbiami skaitytojai, 

visų pirma leiskite pasidžiaugti paskutine darbo diena trumpąją pošventinę savaitę. Antras dalykas dėl kurio norisi viešai  džiaugtis – nuolat augantis tinklalapio vezejugidas.lt skaitytojų skaičius. Remdamasi „Google Analytics“ pateikiama vezejugidas.lt statistika, skubi pranešti, kad kovą sulaukėme per 20 tūkst. lankytojų. 

Gausėja tinklalapio kolektyvas, daugėja tekstų ir komentarų. Aktyvus komentavimas po tekstais rodo, kad temos, kurias rengia mūsų komanda, – aktualios ir reikalingos. Gerbdami Jus, mieli skaitytojai, nedarome komentavimo galimybės tik registruotiems vartotojams, kaip kai kurie Lietuvos transporto naujienų portalai. Kodėl? Nes Jumis tikime ir pasitikime.

Vis dėlto pastarųjų mėnesių įvykiai rodo, kad to pasitikėjimo buvo suteikta galbūt per daug – diskutuodami  rūpimomis temomis, vienas kitą įžeidinėjate, nevengiate tokių žodžių kaip melagis, kvailys, apgavikas, nelegalas, klounas ir t.t.

Vargu ar galėtumėte pagrįsti tokius savo žodžius, jei žmogus, sulaukęs tokių  kolegų apibūdinimų,  sumanytų kreiptis į  teismą dėl garbės ir orumo įžeidimo? Veikiausiai ne, nes komentaruose, švaistydamiesi aštriomis žodžių ietimis, net neišdrįstate prisistatyti. Kadangi vezejugidas.lt jau kurį  laiką sulaukia įsižeidusių asmenų skambučių  ir laiškų, nuo šiol komentarų etikai skirsime itin didelį dėmesį.

Atsakingai pareiškiame, kad  „purvo“ upės (ypač neprisistačiusių tikruoju vardu ir pavarde), bus stabdomos. Kaip? Yra du būdai? Pirmasis – komentuoti galės tik užsiregistravę vartotojai arba jei komentaras įžeidžia kitų asmenų garbę ir orumą, o jį parašęs asmuo neprisistato, – tokie komentarai bus šalinami iš tinklalapio prieš tai informavus komentatorių viešai dėl ko pašalintas jo komentaras.

Vezejugidas.lt patalpinta apklausa, ar vezejugidas.lt komentatoriai turi užsiregistruoti.

P.S. Vezejugidas.lt išsiaiškino komentatoriaus, kurio IP adresas 78.56.187.119, buvimo vietą. Jis, prisidengęs kitų asmenų vardais (ir LINAVOS prezidiumo narių), tinklalapyje paliko 136 komentarus. Dauguma iš jų įžeidžia kitų asmenų garbę ir orumą.

Pagarbiai

Žydrė Dargužytė

13 Comments
 1. Tundra says

  Sveiki.Nemanau kad reiketu draust neprisiregistravusiam komentuot o del nesvankiu,izeidzianciu zodziu yra tam skirti filtrai,galu gale tinklapis yra kiek suprantu komercinis tai pasodint apmokama moderatoriu nemanyciau kad butu problema tuo labiau kad komentarai rasomi tik labai kazkam aktualiuose straipsniuose ir ju nera tukstanciau …Balansavimas ant izeidimo ir nuomones-yra geras pasakymas „tu pyksti Cezari, vadinasi tu neteisus“.uz nieka niekas nevadina apgaviku ar melagiu,o jei jau pavadino tai turi teise ir atsakyt.Kazkodel apie vairuotojus kitame tinklapyje kurio nenoreciau cia reklamuot prisiregistravus galima vadint ir vagimis,ir apgavikais ir kuo tik nori,ir net prisiregistravus neleidziama ne tik kad komentuot bet ir paskaityt ka apie ji rasoma o cia matai ponai labai „svariomis“ apyklalemis isizeide.Nu ka gi cia jau kaip vezejugido adminstracija nuspres,mes tarp saves cia sprendem kiek ilgai vezejugidas rasys straipsnius apie nesaziningus vadovus-as sakiau kad puse metu na gal metus po to kai pajus pinigu kvapa is uzsakomuju straipsniu ir reklamos tonas ir stilius pasikeis,pasirodo beveik buvau teisus,pamazu kritiski straipsniai mazeja,kiek suprantu spaudimas is galimu reklamos daveju dideja ir kaip matos pirmas zingsnis jau daromas-netinkancia nuomone jau pradedama bandyt blokuot.
  O gal as klystu?Noreciau tiket kad klystu.

 2. Laisvas žodis says

  Skaitau ir savomis akimis netikiu. Esame lyg ir XXI amžiuje, demokratiškoje, modernioje valstybėje, kurioje Konstitucija garantuota žodžio ir minties laisvė. Tačiau štai paskambina į redakciją cenzūriškai nusiteikęs skaitytojas (tikiuosi ne tikrasis fundatorius ar koks mecenatas) ir visa gerb. Vežėjų gido redakcija net sudreba ir puola stabdyti ar riboti kažkokius komentarus. Skuba kažką viešai linčiuoti, teisti, net gąsdinti sankcijomis.

  Truputį primena kokius 1970-1980 m. SSSR kai buvo Glavlitas, KGB ir kitokie cenzoriai. Aišku pateisinti įžeidinėjimų ir toleruoti jų negalima, tačiau tokius komentarus galima pagal nustatytas vidaus taisykles šalinti.

 3. Žmogus says

  Gerbiamas „Vidmantas“,

  Teigiate: „…Visus Broniukus,Zmogus,Malkevicius,Teisinguolis ir t.t Jus turit viesint.Cia rimtas portalas.Kad Jus butume idomus Saugokites patys nuo situ veikeju…“ – klausimas Jums, gerbiamas „Vidmantas“: ar sau tokius pat standartus taikote, ar tik juos siūlote taikyti Jūsų minėtiems slapyvardžiams/pavardėms? Kodėl pats prisistatote „Vidmantas“, o ne pvz., Vardas Pavardenis, t.y. tikru savo vardu ir pavarde? Pradėkite tada pirmiausia nuo savo tikrojo vardo, pavardės, gyvenamosios vietos, asmens kodo, žmonos ar vaikų asmeninių duomenų, darboviečių, bankų sąskaitų, turto dydžio ir jo formos ir pan. paviešinimo savo iniciatyva ir tada, nebekreipkite dėmesio į tai, kad koks nors galimai neigiamai nusiteikęs asmeniškai Jūsų, Jums artimų asmenų atžvilgiu skaitytojas/komentatorius, kuriam, galbūt, kyla tam tikrų psichologinių problemų, bendraujant su Jumis, ims Jus persekioti (nelinkiu to niekam), nes tai jam bus nesunku atlikti, kadangi žinos tiksliai kas Jūs esate ir kur Jus ar Jums artimus asmenis galima sutikti. Jūs linkite sau nereikalingų problemų ar sugadinto gyvenimo? Abejoju.
  Gyvenkime draugiškai.

  1. _______________ says

   mielasis, pamirsai vaistukus isgerti? prisistatyti BUTINAI reikia. ir reikia, kad be vardo pavardes ir im negaletum parasyti komentaro.

   1. Žmogus says

    Gerbiamsis anonime,

    Skaitykite LR įstatymus. Kadangi, jaučiu, joge nesate teisininkas, todėl patariu Jums paskaityti tai, kas susiję su IP adresu, kaip asmens duomenimis, kurių, kaip žinoma, be asmens sutikimo negalima atskleisti nebaudžiamam, kad suvoktumėte reikalo esmę: IP adresas pagal ADTAĮ 2 straipsnio 1 dalį daugeliu atvejų bus laikomas asmens duomenimis, t. y. informacija, susijusia su fiziniu asmeniu – duomenų subjektu, kurio tapatybė yra žinoma arba gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyta.

    Paskaitykite, prašom, ką išaiškina LR Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija:

    „…AR IP ADRESAS YRA ASMENS DUOMENYS?
    Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (toliau – Inspekcija) sulaukia kreipimųsi, prašant paaiškinti, ar interneto protokolo adresas (toliau – IP adresas) yra asmens duomenys pagal Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą (Žin., 1996, Nr. 63-1479; 2008,
    Nr. 22-804) (toliau – ADTAĮ). IP adresas tai unikalus numeris, identifikuojantis prisijungimo prie elektroninių ryšių tinklo
    įrenginį, pvz., prie interneto besijungiantį kompiuterį. Gali būti paskiriami nuolatinis (statinis) arba kintamasis (dinaminis) IP adresai. Jungiantis prie interneto, nuolatinis IP adresas lieka toks pats. Kintamasis IP adresas yra laikinas, kadangi DHCP (angl. Dynamic Host Configuration Protocol) serveris kompiuteriui priskiria vis kitą IP adresą, atsitiktinai parinktą iš serverio turimų ir priskyrimo momentu esančių laisvų IP adresų. IP adresas pagal ADTAĮ 2 straipsnio 1 dalį
    daugeliu atvejų bus laikomas asmens duomenimis, t. y. informacija, susijusia su fiziniu asmeniu – duomenų subjektu, kurio tapatybė yra žinoma arba gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyta. Nuolatinis IP adresas yra susietas su konkrečiu vartotojo prisijungimo įrenginiu. Nors tas pats kintamasis IP adresas gali būti suteikiamas skirtingiems vartotojo prisijungimo įrenginiams, tačiau interneto paslaugų teik÷jai ir vietos tinklų valdytojai, pasitelkę turimas priemones, dažniausiai gali nustatyti interneto naudotojų, kuriems jie suteikė IP adresus, tapatybę, nes jie paprastai registruoja prisijungimo datą, laiką, trukmę ir kintamąjį IP adresą, suteiktą naudotojo kompiuteriui. Tą patį galima pasakyti ir apie interneto paslaugų teikėjus, saugančius įrašus HTTP
    serveriuose. Minėtais atvejais kintamasis IP adresas būtų pripažįstamas asmens duomenimis…“.
    Šaltinis:
    http://www.ada.lt/images/cms/File/naujienu/Ar%20IP%20adresas%20yra%20asmens%20duomenys.pdf

    ir dar paskaitykite:

    http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=400103

    Gerbiamas „Vežėju gidas“ LR įstatymus gerbia ir todėl yra įpareigotas saugoti, o ne viešinti asmens duomenis, įskaitand IP adresą, tuo labiau, neturi teisės be asmens sutikimo atskleisti pvz., Jums, gerbiamas anonime, to asmens duomenų, įskaitant ir IP adreso. Juk gerbiamas „Vežėjų gidas“ supranta savo teisinę atsakomybę.

    Nemanau, kad asmuo, kurio IP adresas galimai kažkieno kažkada buvo paviešintas bei teigta, kad jo buvimo vieta yra žinoma, ketintų pavaizduoti įsižeidusį dėl savo „garbės ir orumo“ žeminimo ir reikalauti teisingumo, kadangi, man taip pat atrodo, kad tam tikri tam tikrų asmenų komentarai, galimai buvo ir net ateityje, tikėtina, bus negražūs ir net gali gerbiamus kitus komentatorius ar konkrečius asmenis tuo įžeisti, bet tokia yra demokratija, turime teises ir pareigas, bet verta gyventi draugiškai.
    Gyvenkime draugiškai.

 4. ____________ says

  butinai reikia registruptis, ir BUTINAI reikia, kad zmogai matytu komentatorius. jei jau visi tokie drasus pilti purava, tai buk malonus fakt v ico kaip sakoma 🙂 aemei prisistatei ir viskas

 5. vidmantas says

  Visus Broniukus,Zmogus,Malkevicius,Teisinguolis ir t.t Jus turit viesint.Cia rimtas portalas.Kad Jus butume idomus Saugokites patys nuo situ veikeju.

 6. vidmantas says

  Visus Broniukus,Zmogus,Malkevicius,Teisinguolis ir t.t Jus turit viesint.Cia rimtas portalas.

 7. Žmogus says

  Gerbiama Žydre,

  Man keistas atrodo visas šis aukščiau paskelbtas straipsnis, jis man neatrodo tolerantiškas ir galimai nepažeidžiantis žmonių garbės ir oruomo. Jūsų teiginys: „…Gerbdami Jus, mieli skaitytojai, nedarome komentavimo galimybės tik registruotiems vartotojams, kaip kai kurie Lietuvos transporto naujienų portalai. Kodėl? Nes Jumis tikime ir pasitikime…“ – galimai suponuoja prielaidą, kad Jūs nepasitikite komentatoriais, nors ir tvirtinate priešingai.

  „…Vargu ar galėtumėte pagrįsti tokius savo žodžius, jei žmogus, sulaukęs tokių kolegų apibūdinimų, sumanytų kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo įžeidimo? Veikiausiai ne, nes komentaruose, švaistydamiesi aštriomis žodžių ietimis, net neišdrįstate prisistatyti…“ – šie 2 sakiniai suponuoja galimai mintį, kur 2 nesietini dalykai tarsi siejami vienas su kitu: klausimas – jei anonimas komentatorius „išdrįs prisistatyti“, tai toks tarsi „garbingas“ jo veiksmas turi ką nors bendro su tuo, jog „vargu ar galėtumėte pagrįsti tokius savo žodžius, jei žmogus, sulaukęs tokių kolegų apibūdinimų, sumanytų kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo įžeidimo?“.

  „…P.S. Vezejugidas.lt išsiaiškino komentatoriaus, kurio IP adresas 78.56.187.119, buvimo vietą. Jis, prisidengęs kitų asmenų vardais (ir LINAVOS prezidiumo narių), tinklalapyje paliko 136 komentarus. Dauguma iš jų įžeidžia kitų asmenų garbę ir orumą…“ – šie teiginiai galimai gali nepatikti komentatoriui, kurio IP viešai paskelbėte ir net teigiate, „nustatę jo buvimo vietą“, kadangi jo garbė ir orumas galimai yra pažeidžiami būtent Jūsų, gerbiama Žydre, asmeninių komentarų, kadangi juk atskleidžiate viešai visiems to asmens IP adresą, tikėtina, be jo sutikimo ir nedvejodama, kategoriškai, teigiate, kad „Jis, prisidengęs kitų asmenų vardais (ir LINAVOS prezidiumo narių), tinklalapyje paliko 136 komentarus. Dauguma iš jų įžeidžia kitų asmenų garbę ir orumą“.

  Ar negali daugelis asmenų rašyti iš vieno ir to paties IP adreso – kaip manote? Kita vertus, galimai be teismo sprendimo Jūs asmeniškai tarsi pati, o ne teismas „nuteisiate“ tą nelaimėlį, teigdama ir vėl kategoriškai, kad būtent tai jis, o ne galimai ir kiti asmenys, naudojantys galimai tą patį IP adresą, „tinklalapyje paliko 136 komentarus. Dauguma iš jų įžeidžia kitų asmenų garbę ir orumą“.

  Ar manote, jog tai būtent Jūs asmeniškai sprendžiate ar kuris nors asmuo, komentuodamas „įžeidžia kitų asmenų garbę ir orumą“, kol to nenustatė teismas ir pats tas „įžeistas asmuo“ nesikreipė į teismą apginti jo garbę ir orumą? Prisiimate galimai teisėjo įgaliojimus?

  Nemanau, kad šioje situacijoje, verta Jums tarsi asmeniškai „nuteisti“ komentatorius, kadangi, beje, niekur pvz., „Žmogus“ nėra matęs viešai skelbiamų gerbiamo „Vežėju gidas“ komentatoriams taikomų aiškių ir suprantamai parašytų taisyklių, kurias galima būtų iš anksto perskaityti prieš imantis komentuoti, konkrečiai nurodančių kaip dera ir kaip nedera komentuoti šiame leidinyje, ir už ką, kodėl ir kaip „nusižengėlis“ bus konkrečiai kažkieno baudžiamas tam tikru pagrindu. Parašykite, prašom, ir paskelbkite viešai tokias komentavimo taisykles gerbiamame „Vežėjų gide“, tada galėsite, galimai kaltinti kuo nors komentatorius, „pažeidusius“ tai, kas nustatyta galimai , dar nesukurtose komentavimo taisyklėse. Ar esate galimai teisinių dalykų specialistė, kad taip kategoriškai imate elgtis?
  Pagarbiai.

 8. admin says

  Komentatoriui ELVIS

  Jūsų pastebėjimai, mūsų nuomone, teisingi. Minėtas IP adresas užblokuotas.

  Greitu laiku, tikėtina, bus įvesta registracija, norint komentuoti.

 9. Elvis says

  Jei teisingai suprantu admin komentarą, tai problema buvo (yra) iš vieno IP adreso. Tai ar sunku užtvenkti tą pamazgų upę blokuojant (trinant) vieną adresą.
  Straipsnyje Jūs sakote, kad gerbdami portalo lankytojus leidžiate komentuoti neprisiregistravus, nes tikite ir pasitikite. Gal ir gerai, nes portalas ir jo turinys specifinis, čia greičiausia lankosi ir kultūringesnė publika. Tačiau taip darydami Jūs privalotė pastoviai filtruoti komentarų turinį ir neleisti nepagrįstai taškytis įžeidžiamais pareiškimais. Kitai tariant – apkraunate save darbu. Kol portalas šviežias, lankytojų palygint nedaug, pajėgumų moderavimui daug nereikia. Bet ar pagalvojot kiek laiko galėsit tam skirt išaugus lankytojų srautui? Vėliau keisti taisykles (priversti registruotis) bus sunkiau…

 10. admin says

  Šie žodžiai nėra blogi, jei jie YRA JŪSŲ nuomonė.

  Bet kaip vertintumėte tokį dalyką, kai komentatorius iš IP adreso 78.56.177.119, nuolat prisidengdavo kitų vardais ir taip parašė 136 komentarus, kuriuose minėdamas pavardes įžeidinėjo asmenis?

 11. Bronius says

  melagis, kvailys, apgavikas, nelegalas, klounas
  Tai kuo blogi šie žodžiai? Jeigu mano manymu yra meluojama,nusišnekėta, tai kaip tai vadintūsi pagal jus?

Leave A Reply

Your email address will not be published.