Ultimate magazine theme for WordPress.

Pasiruošimas mokyklai: ne tik susikrauti kuprinę, bet ir prisiminti saugaus eismo taisykles

329

Rugsėjį eismas miestų gatvėse tampa kur kas intensyvesnis, o į mokyklos suolus po vasaros atostogų grįžtantys moksleiviai – vis dar atsipalaidavę ir pamiršę galimas grėsmes. Draudikų sukaupta statistika rodo, kad eismo įvykiuose atžalų patirtų traumų gydymas tėvams gali atsieiti iki 1000 eurų. Todėl ruošiantis prasidedantiems mokslo metams, rekomenduojama ne tik susikrauti kuprines, bet ir prisiminti saugaus elgesio kelyje taisykles.
Kaip rodo ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ turima statistika, eismo įvykių metu vaikai dažniausiai patiria smegenų sukrėtimus, raiščių plyšimus ir patempimus, šonkaulių, kojų ar rankų kaulų lūžius. Po tokių traumų kartais prireikia ir sudėtingų operacijų, kuomet vaiko kaulai sutvirtinami specialiomis priemonėmis.
„Vidutinė draudimo išmoka, mokama vaikui patyrus tokią traumą eismo įvykio metu, gali siekti daugiau nei 1,5 vidutinio darbo užmokesčio. Tačiau vargu, ar pinigais būtų galima pamatuoti vaiko patirtą išgąstį ar skausmą“, – sako „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas Mindaugas Balinskas.
Pasak jo, po ilgų vasaros atostogų į mokyklas grįžtantys vaikai eismo įvykiuose nukenčia dėl neapdairumo einant per pėsčiųjų perėjas ar žaidimų nesaugiu atstumu nuo kelio. Tarp nelaimingų atsitikimų priežasčių – ir kelių eismo taisyklių nesilaikantys vairuotojai. Tokiais atvejais sužalojami vaikai, esantys automobilyje.
Svarbiausios taisyklės
M. Balinskas primena, kad į mokyklą ar iš jos automobilyje keliaujantys vaikai turėtų užsisegti saugos diržus. O einantys pėsčiomis atsiminti, kad trumpiausias kelias – ne visuomet saugiausias, todėl rekomenduojama rinktis maršrutą, kuriame yra mažiau sankryžų ir intensyviu eismu pasižyminčių gatvių. Taip pat – atidžiai eiti ir pro stovinčias transporto priemones, įvertinant, kad už jų esančių nedidelio ūgio vaikų pravažiuojančių automobilių vairuotojai gali nematyti.
„Tėvams, šiais metais ketinantiems vesti atžalas į naują mokyklą, patariama kelis kartus kartu su vaiku patikrinti būsimą maršrutą ir tik po to leisti jam keliauti vienam. Taip galima lengviau numatyti galimas grėsmes ir geriau paruošti atžalą savarankiškai kelionei”, – sako M. Balinskas.
Kalbėdamas apie mažesniuose Lietuvos miesteliuose gyvenančius vaikus, draudimo ekspertas atkreipia dėmesį, kad į mokyklą einant keliais, neturinčiais pėsčiųjų takų, būtina keliauti kelkraščiu prieš transporto kryptį – kad būtų matomi priekyje atvažiuojantys automobiliai. Laiku pastebėjus artėjančią transporto priemonę, galima išvengti daugelio nelaimingų eismo įvykių.
Vaikų saugumu besirūpinantiems tėvams draudimo ekspertas pataria nepamiršti ir atitinkamos aprangos ar jos detalių. Rudenį, kuomet sparčiau temsta, vaikai, dėvintys šviesesnes striukes, turintys atšvaitus ar besinešantys kuprines, pasiūtas iš šviesą atspindinčių medžiagų, geriau matomi bet kokiomis oro sąlygomis.
Apie „Compensa Vienna Insurance Group“
UADB „Compensa Vienna Insurance Group“ veiklą Lietuvoje pradėjo 2016 m. sausio 1 d. Iki tol šalyje veikė Lenkijos ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialas, veiklą vykdęs nuo 2010 m. Šiuo metu bendrovės klientų aptarnavimo skyriai veikia 28 Lietuvos miestuose.
„Compensa Vienna Insurance Group“ padaliniai veikia ir Latvijoje bei Estijoje. Visose Baltijos šalyse veikia vieninga bendrovės sukurta žalų atlyginimo sistema – klientai dėl žalų atlyginimo gali kreiptis į bet kurį čia veikiantį padalinį. 2015 m. „Compensa Vienna Insurance Group“ Baltijos šalyse pasirašytų draudimo įmokų suma siekė 28 mln. eurų.
Vienintelis „Compensa Vienna Insurance Group“ akcininkas – „Vienna Insurance Group“ – lyderiaujanti draudimo kompanija Austrijoje ir Centrinėje bei Rytų Europoje, sukaupusi beveik 190 metų patirties. Į klientų poreikius orientuotą grupę, pasižyminčią giliomis tradicijomis ir stipriais prekių ženklais, sudaro maždaug 50 kompanijų, veikiančių 25 šalyse. Jose dirba apie 24 tūkst. darbuotojų. „Vienna Insurance Group“ akcijos listinguojamos Vienos akcijų biržoje, dalis jų taip pat listinguojamos Prahos akcijų biržoje. 2015 m. „Vienna Insurance Group“ pasirašytų draudimo įmokų suma siekė 9 mlrd. eurų.

Leave A Reply

Your email address will not be published.