Ultimate magazine theme for WordPress.

„Mazda“ origamis „MX-5 RF“ debiutuos Niujorke

271

Niujorkas/Leverkusenas, kovo 23 d. Tarptautinės Niujorko automobilių parodos išvakarėse „Mazda“ parodė rodsterio „MX-5“ versiją RF (retractable fastback) su kietu sulankstomu stogu. Ši specifinė legendinio sportinio automobilio versija sužavės ne tik tradicinio japoniško popieriaus lankstymo meno origami mėgėjus, bet ir tuos, kuriems tradiciniai kabrioletai yra nepakankamai „kieti“ įvairiomis prasmėmis.

„MX-5 RF“ iš pirmo žvilgsnio neprimena įprasto kabrioleto, tačiau jo nuožulnus stogas vieno mygtuko paspaudimu automatiškai pakyla, atsiskiria į dvi dalis, kurių viena – priekinė – nusileidžia žemyn ir pasislepia bagažinėje, o antroji – galinė – vėl atsistoja į savo vietą. Stebint šią transformaciją kyla nerealumo pojūtis, ypač kai automobilis persikūnija judėdamas 10 km/h greičiu. Aptaki stogo konstrukcija yra  kompaktiška ir efektyvi: „MX-5 RF“ turi tokios pat erdvės bagažinę, kokią turi ir „MX-5“ modelis su minkštu sulankstomu stogu. Europoje šį rodsterį bus galima įsigyti komplektuojamą su dviem benzininiais varikliais – SKYACTIV-G 1,5 litro darbinio tūrio ir SKYACTIV-G 2 litrų darbinio tūrio. Abi variklio versijos sujungtos su šešių laipsnių SKYACTIV-MT pavarų dėže arba tik „MX-5 RF“ modelio versijai pritaikyta šešių laipsnių automatine pavarų dėže.

Išskirtinė modelio „MX-5 RF” savybė – kėbulo spalvos. Spalvų paletėje išsiskiria pilka „Machine Grey“, specialiai sukurta pabrėžti šios „Mazda“ versijos KODO (judesio sielos) dvasiai. „Machine Grey“ sukurta taip, kad papildytų automobilio formos elementus. Spindinti pilka leidžia atsiskleisti tikram mašinos jėgos grožiui, ji sukuria šešėlių ir kontrasto žaismą bei įspūdį, tarsi visas automobilio kūnas buvo išrėžtas iš tvirto plieno. Kėbulo dažams kūrėjai skyrė didžiulį dėmesį. „Mazda“ ištobulino savo taip vadinamą „Takuminuri“ dažymo technologiją, kuri buvo sukurta pirmajai „Mazda“ premium spalvai – raudonai „Soul Red“, turėjusiai sudaryti įspūdį, tarsi automombilį būtų nudažiusi meistro ranka.

Dažymo technologiją sudaro trys oksniai – spalva, atspindys ir lakas. Atspindžio sluoksnis, kuriame yra labai plonų, didelio ryškumo aliuminio gabaliukų, džiovinimo proceso metu traukiasi ir nugula kiekviename iš trijų sluoksnių, suteikdamas spalvai blizgesio ir metalo atspalvį. Aliuminio gabaliukų tarpus visuose sluoksniuose užpildo juodas pigmentas, sudarydamas kontrasto efektą. Šią unikalią pilką „Machine Grey“ spalvą pirkėjai galės pasirinkti iš „Mazda“ modelių asortimento, įskaitant visas naujojo „Mazda CX-9“ versijas, kurios Šiaurės Amerikoje pasirodys dar šį pavasarį. Tarptautinė Niujorko automobilių paroda vyks nuo kovo 25 iki balandžio 3 d.  „Mazda“ modeliai 2016 metų Tarptautinėje Niujorko automobilių parodoje.

Leave A Reply

Your email address will not be published.