Ultimate magazine theme for WordPress.

Kyšį siūliusio vairuotojo automobilyje muitininkai rado 21 tūkst. nedeklaruotų dolerių

151

www.vezejugidas.lt

Raigardo kelio poste ketvirtadienį, gegužės 30 d., Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė grynųjų pinigų kontrabandą. Kyšį mėginusio įsiūlyti Ukrainos piliečio automobilyje rasta 21 tūkst. nedeklaruotų JAV dolerių.

Ukrainos piliečiui V. K. liūdnai pasibaigė mėginimas nedeklaravus įvežti į Lietuvą didelę pinigų sumą. Apie 13 val. dienos atvažiavęs į Raigardo kelio postą krovininiu vilkiku „DAF“, ukrainietis pateikė tikrinimui dokumentus, kartu pridėjęs ir 5 JAV dolerius.

Vairuotojas buvo įspėtas apie gręsiančią atsakomybę už mėginimą papirkti pareigūnus, o jo transporto priemonė detaliai patikrinta. Patikrinimo metu vairuotojo kabinoje rasta 21 534 JAV dolerių.

V. K. buvo sulaikytas dviem paroms, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 d. (Kontrabanda).

Lietuvos muitinė primena, kad kiekvienas asmuo, atvykstantis į ES ar išvykstantis iš jos ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 000 eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinėje.

Privalomu į ES iš trečiųjų šalių įvežamų ar iš jos į trečiąsias šalis išvežamų grynųjų pinigų deklaravimu muitinei siekiama užkirsti kelią pinigų plovimui, teroristų finansavimui, mažinti šešėlinę ekonomiką ir kovoti su kitais finansiniais nusikaltimais.

Šaltinis: cust.lt

Leave A Reply

Your email address will not be published.