Ultimate magazine theme for WordPress.

Kalėdinė sumaištis avarijų skaičių išaugino penktadaliu

159

www.vezejugidas.lt 

Kalėdų karštinei įsibėgėjus, draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ sulaukia penktadaliu daugiau pranešimų apie vairuotojų patirtus eismo įvykius nei įprastai. Ypač daug avarijų registruojama prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse.

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis teigia, jog kasmet dalis gyventojų dovanas perka prieš pat didžiąsias žiemos šventes, todėl prekybos centrų automobilių statymo aikštelėse susidaro grūstys, kartais įsivyrauja tikra sumaištis. Jeigu trūksta vietų, automobiliai paliekami bet kur, be to skubantys vairuotojai būna mažiau atidūs.

Dažniausiai stovėjimo aikštelėse patiriamos žalos – automobilio buferio, įvairių dalių įlenkimai, sudužę žibintai bei nulaužyti šoniniai veidrodėliai. „Automobilių stovėjimo aikštelėse vyrauja smulkūs eismo įvykiai, tačiau pinigine išraiška patiriami nuostoliai nėra maži – apie 1-1,5 tūkst. litų. Žala palyginus nemaža dėl to, kad norint sutvarkyti įlenkimą, tenka tiesinti ir dažyti visą detalę, neretai detalę apskritai būtina keisti nauja“, – pasakoja draudimo bendrovės atstovas.

Vairuotojams skubant, įvyksta ir kurioziškų situacijų. Draudimo ekspertas pamena, jog šią savaitę teko registruoti du įvykiuos, kuriuos patyrė du tie patys vairuotojai per vieną valandą. „Vairuotojai aikštelėje susidūrė, užpildė eismo įvykio deklaraciją, o norėdami perstatyti automobilius, susidūrė antrą kartą. Tą pačią dieną abu vairuotojai tapo avarijos kaltininkais ir nukentėjusiaisiais“, – pasakoja N. Giedraitis.

Vairuotojai raginami paisyti automobilių statymo tvarkos aikštelėse, kadangi taisyklių nepaisant pastatytas automobilis sukelia ne tik daug rūpesčių kitiems vairuotojams, bet ir labiau tikėtina, jog bus rastas apgadintas. Pasak draudimo eksperto, automobiliai apgadinami tuomet, kai sustatomi per arti vieni kitų, taip pat neretai automobiliai apgadinami tuomet, kai vairuotojai automobilių statymui eilę sukuria per vidurį tarp sužymėtų vietų. Tokiu atveju šonuose tvarkingai pasistačiusiems automobilius vairuotojams būna sudėtinga išvažiuoti iš aikštelės, o kartais net ir neįmanoma.

N. Giedraitis atkreipia dėmesį, jog eismo įvykių padaugėjo ir automobilių stovėjimo aikštelėse prie daugiabučių. „Aikštelėse nenuvalytas sniegas tapęs slidžia koše vairuotojams kelia iššūkių suvaldant automobilį. Automobilį valdyti sunkiau ir sniegu apsivėlus ratams. Be to, pasitaiko atvejų, kuomet žalą vairuotojas patiria ne tik dėl skubėjimo ar išsiblaškymo, o dėl to, kad pamatyti ir išvengti kliūties jam nebuvo galimybės dėl nenuvalytų langų“, – pasakoja N. Giedraitis.

Leave A Reply

Your email address will not be published.