Ultimate magazine theme for WordPress.

Europos ralio kroso čempionate – 6-a Kasparo Navicko vieta ir šuolis į dešimtuką

342

Rudeninis lietus ir sunkiai nuspėjamos sąlygos 8-ame Pasaulio ir 4-ame Europos ralio kroso čempionatų etape Prancūzijos vakaruose įsikūrusioje „Loheac-Bretagne“ trasoje neišgąsdino lietuvio Kasparo Navicko. Jaunasis lenktynininkas net ir kamuojamas akseleratoriaus problemų pateko į finalą, o jame užėmė 6-ą vietą. Šis rezultatas leido K. Navickui bendrojoje įskaitoje šoktelti net per penkias pozicijas – į 9-ą čempionato vietą.

Pirmuosius du kvalifikacinius važiavimus šeštadienį lenktynininkai važiavo itin geromis oro sąlygomis – švietė saulė, trasoje buvo sausa. Pirmą kartą „Loheac-Bretagne“ lenktyniavęs lietuvis K. Navickas pasinaudojo aukšta trasos asfalto temperatūra ir pirmame važiavime pademonstravo geriausią laiką iš 27-ių sportininkų, antrajame išlaikė aukštą tempą ir finišavo ketvirtas.

Sekmadienį kvalifikacinių važiavimų metu trasą jau buvo šlapia, o su lietaus debesimis į lietuvio K. Navicko komandos kiemą atslinko ir techninės problemos – ketvirtojo kvalifikacinio važiavimo antrame rate nutrūko Kasparo „Škoda Fabia S1600” akseleratoriaus pedalo spyruoklė.

„Dvi visiškai skirtingos dienos – pirmąją puikios sąlygos leido parodyti automobilio galimybes, tuo tarpu sekmadienį pirmąjį kvalifikacinį važiavimą jau važiavome lietaus padangomis“, – pasakojo Kasparas Navickas. „Nors trečiajame važiavime ilgą laiką buvau užstrigęs už prancūzų lenktynininko, pavyko išlaikyti aukštą poziciją etapo įskaitoje. Na o ketvirtasis važiavimas buvo tikras išbandymas – nutrūkus spyruoklei teko daug dirbti stabdžiais ir sankaba, kad saugiai finišuočiau. Mechanikai padirbėjo ir į pusfinalį jau išvažiavau su nauja spyruokle. Startavęs iš geros pozicijos pusfinalyje palaikiau gerą tempą, bet reikėjo pakovoti su savimi, nes akseleratoriaus pedalo jautrumas kardinaliai skyrėsi nuo to, prie ko jau buvau pripratęs viso sezono metu. Džiaugiamės, jog pavyko patekti į finalą, Ispanijoje tikrai dėsime visas jėgas siekdami pakartoti tokį rezultatą.“

K. Navicko „Super 1600” klasėje pirmas finišavo vengras Krisztianas Szabo, kuris susigrąžino po Švedijos etapo prarastą pirmąją čempionato poziciją. Tuo tarpu Kasparas šiame etape iš viso surinko 21-ą tašką ir pakilęs net per penkias pozicijas aukštyn įsitaisė lyderių dešimtuke.

Desertu žiūrovams, kaip ir kiekviename etape, tapo „SuperCar” klasės finalas, kuriame netrūko intrigos ir lenktyninių apsistumdymų. Jau pirmame rate į priekį šovęs švedas Johanas Kristofferssonas atitrūko nuo varžovų ir finišavo pirmas, tuo tarpu už jo virusioje dramatiškoje kovoje geriausiai sekėsi antrą vietą užėmusiam Andreasui Bakkerudui ir vietinių gerbėjų gausiai palaikytam Sebastianui Loebui, kuris paskutiniame rate sugebėjo aplenkti dabartinį čempionato lyderį Petterį Solbergą ir pasimėgauti podiumu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.