Europos judumo savaitę vainikuoja Diena be automobilio

Nuo praėjusio penktadienio trukusi Europos judumo savaitė šiandien pasiekė kulminaciją. Diena be automobilio – tai baigiamasis ir svarbiausias šios akcijos renginys. Šiandien visi šalies gyventojai raginami bent dienai pamiršti savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai draugišką, susisiekimo būdą – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, viešuoju transportu ir pan.
Šį rytą nemažai Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų darbuotojų iš tiesų apsieis be automobilio. Automobilių stovėjimo vietos prie Aplinkos ministerijos užtvertos, todėl darbuotojai į darbą grupėmis keliavo pėstute, dviračiais, riedučiais, viešuoju transportu ir net plaukė Nerimi. Paskaičiuota, kad akcijoje sudalyvavę beveik 70 Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų darbuotojų iš viso šįryt nukeliavo apie 300 kilometrų.
Judumo savaitė – tai tradicinė Europos miestų akcija, kasmet rengiama rugsėjo 16-22 dienomis. Jos tikslas – skatinti miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti „žaliąsiasׅ“ transporto priemones ir kviesti gyventojus jomis naudotis, atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti išsaugoti kuo švaresnį orą. Mūsų šalyje prie akcijos prisijungė 45 savivaldybės. Tai dvigubai daugiau nei pernai. Savivaldybės organizavo įvairiausius renginius – dviratininkų varžybas, žygius, mankštas gryname ore ir kt. Aktyviausios šiemet buvo Jonavos, Mažeikių rajonų, Palangos miesto, Telšių rajono, Šiaulių miesto bei rajono savivaldybės. Jos didžiausią dėmesį šiemet sutelkė į jaunąją kartą, tikintis, kad darželiuose ir mokyklose surengtos akcijos taps tradicinėmis ir skatins jau nuo mažens rinktis „žaliuosius“ judėjimo būdus.

Leave a Reply