Ultimate magazine theme for WordPress.

Civilinės atsakomybės draudimas šiemet ypač domino buhalterius ir turto bei verslo vertintojuswww

173

www.vezejugidas.lt

Ne vienerius metus Bendrosios civilinės atsakomybės draudimo srityje Lietuvoje lyderiaujančios draudimo bendrovės BTA duomenimis, 2012 metais civilinės atsakomybės draudimo, susijusio su profesine veikla, paklausa ypač didėjo tarp atskirų sričių specialistų, ypač buhalterių ir turto bei verslo vertintojų. 

BTA Bendrosios civilinės atsakomybės ir aviacinių draudimų rizikos vertintojas Eugenijus Bulavas akcentavo, kad Lietuvoje yra labai daug profesijų, kurių atstovams civilinės atsakomybės draudimas privalomas pagal šalies įstatymus: „Jeigu žmogus ar įmonė nori užsiimti tam tikra veikla, pavyzdžiui, advokato, gydytojo, notaro, antstolio ir t.t., jis privalo apsidrausti bendrosios arba profesinės civilinės atsakomybės draudimu.“

Pasak jo, beveik tūkstantis šalies gydymo įstaigų būtent BTA draudžia savo civilinę atsakomybę. „Iš 1500 advokatų beveik pusė yra apsidraudę pas mus. Panašų skaičių esame apdraudę ir auditorių, taip pat aktyviai draudžiasi antstoliai. Nuo ateinančių metų sausio 1-osios įstatymas taip pat įpareigoja savo profesinę civilinę atsakomybę drausti ir buhalterius. Nors per pastaruosius 10 metų jų ir taip nemažai draudėsi savanoriškai, vis tik įvedant įstatyminius pakeitimus, rinkoje stebime didžiulį pagyvėjimą. 2011 metais BTA profesinės civilinės atsakomybės draudimu draudėsi 76 buhalterines paslaugas teikiančios įmonės, o per šių metų paskutinį ketvirtį net 186.“, – sakė E.Bulavas.

Specialisto teigimu, rinkoje taip pat pastebima tendencija, kad vis dažniau civilinės atsakomybės draudimu domisi privataus sektoriaus įmonių vadovai. „Vadovo darbas itin atsakingas, o sprendimai gali turėti įvairių – tiek teigiamų, tiek neigiamų pasekmių verslo vystymuisi, tad aukščiausi privataus sektoriaus įmonių vadovai vis aktyviau ima domėtis vadovų civilinės atsakomybės draudimu. Tą daryti verčia ir besikeičianti verslo aplinka – sėkmingam verslui užtikrinti neretai reikalingi drąsūs, bet pamatuoti sprendimai, tačiau gyvenimas kartais būna nenuspėjamas, tad apsidrausti, ypač užimant tokio lygio pareigas, visuomet pravartu.“, – pasakojo BTA Bendrosios civilinės atsakomybės ir aviacinių draudimų rizikos vertintojas.

BTA, turėdama vieną plačiausių šios draudimo srities paslaugų spektrą rinkoje, šiemet  pasiūlė ir visiškai naują privalomąjį civilinės atsakomybės draudimo produktą, skirtą turto vertintojams, kuris taip pat sulaukė nemažo populiarumo. Tikėtina, kad netolimoje ateityje, esant vis didesniam atskirų sričių specialistų susidomėjimui, civilinės atsakomybės draudimas bus siūlomas ir valstybinių įstaigų tarnautojams.

E. Bulavo teigimu, be profesinės civilinės atsakomybės, bendrosios civilinės atsakomybės draudimas ypač aktualus verslo įmonėms, kaip ūkio subjektams, nes daugelis įmonių, vykdydamos savo veiklą, susiduria su įvairia rizika. Neretai nutinka taip, kad atrodo iš pažiūros menka klaidelė ar nelaimingas atsitikimas gali sukelti didelių finansinių bėdų, kuomet reikia atlyginti žalą trečiajam asmeniui.

„Pavyzdžiui, susiformuoja ant stogo didelis varveklis, o pastatą prižiūrinti namo bendrija laiku jo nenuvalė. Užtenka, kad toks varveklis užkristų praeiviui ant galvos, jį sužalotų arba, neduok Dieve, užmuštų. Kas už tai atsakytų? Žinoma, toji namo bendrija. Arba kitas pavyzdys: tėvai vaikams prekybos centre nuperka sūrelių, kurie užkrėsti kokia nors pavojinga bakterija. Kyla apsinuodijimų epidemija. Suprantama, ši įmonė irgi turės nemenkų finansinių rūpesčių, jeigu nukentėjusieji skūsis, o pati įmonė nebus apsidraudusi produkto civilinės atsakomybės draudimu“, – pasakojo draudimo specialistas.

Leave A Reply

Your email address will not be published.