Asociacijos „Linava“ nariai gruodžio 16 d. turės rinktis į pakartotinį kongresą

Pirmą kartą pagal naujus įstatus metų pabaigoje organizuotam asociacijos „Linava“ kongresui Vilniuje pritrūko kvorumo, todėl Asociacijos nariai turės dar kartą rinktis po dviejų savaičių. Nepaisant to, vakar Vilniuje kartu su susirinkusiais vežėjais aptartas biudžeto projektas, aptartos vežėjams aktualios problemos.

Susirinkusiuosius sveikinęs Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pabrėžė Susisiekimo ministerijos ir asociacijos „Linava“ bendras pastangas apsirūpinant leidimais į Rytų šalis. Anot jo, bendradarbiaujant visada galima rasti kompromisą ir jis matantis Asociacijos norą veikti bendrai ir derinti veiksmus tiek lokaliais, tiek tarptautiniais klausimais.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius ir asociacijos „Linava“ garbės pirmininkas Stasys Dailydka kalbėdamas pabrėžė, kad stipresnės ir įtakingesnės lobistiniu ir kitais požiūriais vežėjų struktūros negu „Linava“ Lietuvoje nėra.

Lietuvos nacionalines ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidentas Tautginas Sankauskas sveikinimo kalboje akcentavo vežėjo vaidmens logistikos grandinėje svarbą ir palinkėjo išlaikyti per daugelį metų iškovotas pozicijas rinkoje, nepaisant dar aštresnės konkurencijos.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Kudzys priminė, kad Konfederacijoje yra steigiamas Transporto komitetas (kuriam vadovaus asociacijos LINAVA prezidentas E. Mikėnas), kuris turėtų taip pat padėti greičiau  spręsti visos Lietuvos transporto verslo atstovams aktualius klausimus Vyriausybėje, Seime ir kitose valdžios struktūrose.

Pasibaigus sveikinimo kalboms, Mandatų komisijos pirmininkas Viačeslac Semeško (UAB „Transmiva“) informavo, kad kongrese dalyvauja 195 asociacijos „Linava“ nariai, todėl  kongrese sprendimai nebuvo priimami.  Nepaisant to apsispręsta aptarti biudžeto projektą ir kitus vežėjams aktualius klausimus.

Už nuopelnus įkuriant asociaciją LINAVA, ilgalaikį darbą vystant ir plečiant jos veiklą, ženklų indėlį vystant Lietuvos transporto ir logistikos sektorių Asociacijos Garbės Ženklas buvo įteiktas UAB „Transekspedicija“ generaliniam direktoriui Vidmantui Pelėdai.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas V. Augaitis pristatė 2016 m. Asociacijos biudžeto projektą. Diskutuota, kaip jį būtų galima patobulinti. Aptariant biudžetą, generalinis sekretorius Vytautas Milėnas pateikė informaciją (palyginimą) apie Asociacijos praėjusių ir šių metų pajamas bei išlaidas, patikino, kad lėšos naudojamos laikantis finansinės drausmės.

Prezidentas E. Mikėnas pristatė jau artimiausiu metu planuojamą pateikti vežėjams Vokietijos teisės aktų analizę dėl dokumentų pateikimo apie minimalaus atlyginimo mokėjimą šioje šalyje.

Viceprezidentas J. Misiūnas atkreipė vežėjų dėmesį į naują problemą Baltarusijoje – puspriekabių sulaikymą ir papasakoju, kokiais atvejais jos yra sulaikomos.

Vėliau Prezidiumo nariai apsisprendė kongresą rengti gruodžio 16 d. toje pačioje vietoje (Vilniuje, LITEXPO parodų rūmuose).

šaltinis: Linava.lt

  • Tikimes, kad ir 2016 m., sudarant profsajungos veiklos programa, darbuotoju profesines sajungos ir ju seimos nariai tures proga vasaros metu ilsetis Sventojoje. Tuo labiau nusiskundimu del poilsio organizavimo neturejome ir del poilsio organizavimo Sventojoje darbuotoju atsiliepimai buvo tik geri.

Leave a Reply