Ultimate magazine theme for WordPress.

30 eurų kyšio užuomina lėmė didelius nemalonumus muitinėje

475

Antradienio vakarą Vilniaus teritorinės muitinės poste suklupo ilgą vairuotojo darbo patirtį turintis pilietis – iš Baltarusijos grįžtantis vyras „užmiršęs“ kabinoje besivoliojančius 30 eurų muitinėje įsivėlė į virtinę pažeidimų, o Medininkų kelio postą turėjo palikti užsidirbęs kelis administracinio teisės pažeidimo protokolus (ATPP).

Rugpjūčio 30-osios vakarą vilkiku „Daf“ atvykęs lietuvis S. Ch. muitinės inspektoriui pateikė visus reikiamus dokumentus, juos palydėjo žodine deklaracija, kad negabena draudžiamų ar apmokestinamų prekių.

Patikrinęs dokumentus, muitinės inspektorius, dalyvaujant ir vairuotojui, apžiūrėjo transporto priemonę. Apžiūros metu vairuotojo kabinoje ant kilimėlio muitinės pareigūnas rado besimėtančius 30 eurų. Kai piliečio pasiteiravo apie pinigus, jis ėmė gintis, kad nieko apie jo paties kabinoje besimėtančius pinigus nežino, pasvarstė, kad jie galėjo iš kažkur iškristi.

Gal vairuotojui ir įprasta mėtyti pinigus, bet muitinė tai vertina neatsainiai: nuspręsta atlikti detalesnę patikrą. Nustatyta, kad vyras raštu deklaravo neteisingus odometro parodymus – realius rodmenis vyras sumažino daugiau kaip 1500 kilometrų, tuo pažeisdamas prekių deklaravimo tvarką. Už šį veiksmą jam surašytas ATPP.

To negana – apžiūrėjęs vilkiko kabiną, pareigūnas tuščiose ertmėse aptiko 2 blokus nedeklaruotų „Winston“ cigarečių. Muitininkas, nusprendęs, kad šie, sakykim, smulkūs pažeidimai gali reikšti ir stambesnius, nukreipė krovininį automobilį rentgeno kontrolės sistemos patikrai. Peršvietus automobilį nustatyta, kad virš kabinos stogo, ertmėje tarp papildomo stogelio orui nukreipti, gabenama dar 250 blokų cigarečių. Baltarusiškomis banderolėmis pažymėtų „NZ“ cigarečių vertė – daugiau kaip 7 tūkst. eurų.

Už kontrabandos gabenimą vyrui surašytas antras ATPP. Jis taip pat neteko ir krovininio automobilio, kuris sulaikytas kaip kontrabandos gabenimo priemonė.

Leave A Reply

Your email address will not be published.